More

  Хорор во Србија: Го убила поранешниот сопруг додека спиел, па му го отсекла телото, децата ѝ помогале!

  Невиден масакр се случи во Србија. Маж (50) од Пожаревац е пронајден мртов денеска во шума во Кучево, а неговата сопруга Љ.Ј. вината ја признала во Вишото јавно обвинителство.

  Како што неофицијално дознава порталот од жителите на Влашки Дол, каде што живееле, Љ.Ј. ја убил жртвата, му го исекла телото и со помош на децата го фрлил во шума на 60 километри од селото.

  Мештаните се длабоко потресени од оваа трагедија и велат дека убиството е монструозно, а на жртвата наводно ѝ биле отсечени рацете, нозете и торзото.

  -Го исекле на креветот во куќата, а телото го однеле 60 километри понатаму во шумата – велат мештаните.

  Да потсетиме дека во Вишото јавно обвинителство во Пожаревац, Љ.Ј. и А.А. Љ.Ј. ја признале вината, додека А.А. се бранел со молчење.

  ВЈТ во Пожаревац до судијата поднесе предлог за претходна постапка на Вишиот суд во Пожаревац за определување притвор за осомничените.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img