Хорор во Србија: Го убила поранешниот сопруг додека спиел, па му го отсекла телото, децата ѝ помогале!

0
387

Невиден масакр се случи во Србија. Маж (50) од Пожаревац е пронајден мртов денеска во шума во Кучево, а неговата сопруга Љ.Ј. вината ја признала во Вишото јавно обвинителство.

Како што неофицијално дознава порталот од жителите на Влашки Дол, каде што живееле, Љ.Ј. ја убил жртвата, му го исекла телото и со помош на децата го фрлил во шума на 60 километри од селото.

Мештаните се длабоко потресени од оваа трагедија и велат дека убиството е монструозно, а на жртвата наводно ѝ биле отсечени рацете, нозете и торзото.

-Го исекле на креветот во куќата, а телото го однеле 60 километри понатаму во шумата – велат мештаните.

Да потсетиме дека во Вишото јавно обвинителство во Пожаревац, Љ.Ј. и А.А. Љ.Ј. ја признале вината, додека А.А. се бранел со молчење.

ВЈТ во Пожаревац до судијата поднесе предлог за претходна постапка на Вишиот суд во Пожаревац за определување притвор за осомничените.