More

  Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени во близина на северниот брег на Чиле

  Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска погоди област во близина на северниот брег на Чиле.

  Епицентарот на земјотресот бил на 121 километар западно од градот Копиапо. Земјотресот се случил на длабочина од 4,9 километри.
  извор: МИА
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img