Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени во близина на северниот брег на Чиле

0
213

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала денеска погоди област во близина на северниот брег на Чиле.

Епицентарот на земјотресот бил на 121 километар западно од градот Копиапо. Земјотресот се случил на длабочина од 4,9 километри.
извор: МИА