More

  Лешови на вонземјани прикажани во Мексико Сити

  На медиумите во Мексико Сити им беа прикажани наводни „мртви тела на вонземјани“, јавува Анадолу.

  Два леша на вонземјани, односно вид суштества кои не се човечки, беа прикажани на прес-конференција од мексиканскиот новинар и експерт за НЛО (неидентификуван летечки објект) Хаиме Маусан.

  Овој несекојдневен настан, кој привлече големо внимание, се одржа еден ден по првото јавно сослушување во Конгресот на Мексико на оваа тема со експерти за НЛО.

  Телата прикажани во кутии, имаат по три прсти на секоја рака, а пронајдени се во Перу во 2017 година.

  Експертите изјавија дека овие тела немаат никаква врска со човечки суштества.

  Наводните тела на вонземјани им се покажани и на мексиканските политичари во Конгресот.

  Настанот го водеше Маусан, кој под заклетва сведочеше дека мумифицираните примероци не се дел од „нашата земна еволуција“, а речиси една третина од нивната ДНК е непознаница.

  Тврдењата на самопрогласениот уфолог сѐ уште не се докажани, а Маусан претходно беше поврзан со тврдењата за откритија што подоцна се отфрлени.

  На јавната расправа, Маусан им покажа на американските претставници и членовите на мексиканската Влада неколку видеоснимки од „НЛО и неидентификувани аномални феномени“ пред да ги открие наводните „тела на вонземјани“.

  извор:Анадолу.

  фото: Анадолу.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img