More

  (ФОТО) Беспрекорна елеганција и шарм на двете дами !

  Шефот на државата Стево Пендаровски и првата дама Елизабета Ѓоргиевска присуствуваа на свечената вечера, која во чест на лидерите на земјите-членки на НАТО, учесници на Самитот, ја приредија Кралот на Шпаниja Н.В. Фелипе Шести и неговата сопруга Кралицата Летиција.

  Кралицата Летиција достојна како и секогаш. Кога е во прашање модата, никој не може да ѝ парира. Сите први дами ги фрли во втор план.

  Покажа дека кога станува збор за модата и облеката нема апсолутно никаква конкуренција, барем во светот на политиката. Таа успешно ги засени сите први дами на членките на НАТО собрани на самитот во Мадрид вечерва, кој започна со гала вечера во палатата. Убавата кралица избра докажана црна комбинација, која сепак успеа да се истакне и да изгледа неверојатно елегантно и отмено.

  Од друга страна, за пофалба е и модниот избор на нашата прва дама. Елизабета Ѓоргиевска се појави во црвена моќна комбинација, која е дело на македонскиот моден дизајнер Никола Ефтимов.

  Дизајнот на Ефтимов е инспириран од современо толкување на традиционалните референци на македонската и шпанската култура. Во појдовната точка на приказната е од црвената боја како референтната за двете земји. Свилениот фустанот ја следи идејата за едноставна елеганција, почитување на личноста на првата дама, но и самиот настан.

   

  Свилениот фустан првата дама Елизабета го искомбинира со црвени чевли и чанта во иста таква боја

   

  zenskimagazin.mk

   

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img