More

  Ријад Марез се бори за живот, се затурл со храна во Саудиска Арабија

  Екс-играчот на Манчестер Сити се најде во голем проблем откако се затрул со храна на ручек во Саудиска Арабија.

  Првичните информации се дека состојбата на Марез е сериозна бидејќи се здобил со бактерија на желудникот. Марез имал проблеми со дишењето и докторите му давале кислорд.

  На социјалните мрежи се појави и фотографија од болницата. Повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

  Извор: sportski.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img