Собраќајна незгода го блокира патниот правец кон Меџитлија

0
220

Сообраќајот на патниот правец Битола – Граничен премин Меџитлија е во прекин за сите возила поради случена сообраќајна незгода, информираа од АМСМ.

Инаку, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.