More

  Сурфал со змија на вратот , австралиец казнет со 1 400 евра

  Австралиец е казнет со затоа што сурфал со змија околу вратот. Австралиецот сурфал на познатиот австралиски Златен Брег, јужно од Бризбејн. Надлежните го казниле со 2.322 австралиски долари околу 1.400 евра.

  „За да се изнесе питон надвор од дома, потребна е посебна дозвола“, соопштија властите.

  За потсетување, во Австралија на граѓаните им е дозволено да имаат питон за домашно милениче, но не и да го вадат надвор од живеалитето без соодветен повод и причина, особено не заради сурфање.

   

  reporter.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img