More

  (ФОТО) Веднаш по осветувањето на манастирот во Крушево се случи и првата венчавка

  Како што информиравме во претходните наши објави, во текот на вчерашниот ден, познатиот манастир Свето Преображение кој се наоѓа над Крушево, конечно го доби својот целосен манастирски сјај. Манастирот после долги години на градба, конечно беше осветен, а најзаслужен за подигањето на манастирскиот комплекс е Тоше Проески.
  Манастирот вчера беше осветен од страна на Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.

  Веднаш после осветувањето, во манастирот се случи првата венчавка. Нека биде за убаво, и нека е аирлија!

   

   

  stanica.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img