Ковачки по пукањето во Ист Гејт: Спасовски да си поднесе оставка, полицијата под СДС и ДУИ нема никаков авторитет

0
66

Пред 3 дена Министерот кажа дека целосно ги разбиле криминалните групи.Денеска, среде бел ден, нова криминална пресметка во трговски центар во Скопје. Во тој трговски одат секакви категории на лица: возрасни, млади, мажи, жени, родители со деца…Спасовски повторно ја излажа јавноста.Граѓаните не се безбедни и повторувам:Полицијата под раководство на СДС и на ДУИ нема никаков авторитет!МВР е мртво ткиво.Наместо Спасовски да тера кампања за Претседател, треба да си поднесе оставка, напиша на својот ФБ профил Драган Ковачки од ВМРО ДПМНЕ.

извор: ФБ Драган Ковачки