(ВИДЕО) Филмски бркотници со полиција: Комбе со мигранти се преврти во Велес

0
64

Полицијата бркаше мигранти низ Велес откако комбето во кое се превезуваа се преврти сред градот.  „Прес24“ објави и видео од хаосот кој се случуваше вчеравечер.


Во текот на денешниот ден се очекуваат детали за акцијата.

Извор: „Прес24