Приведено лице од ресенско, пронајдени бесправно исечени дрва

0
81
На 01.11.2023 во с.Сурленци, ресенско, полициски службеници од СВР Битола- ОВР Ресен го лишиле од слобода М.Т. (47) од с.Сурленци, ресенско.
При тоа биле пронајдени и одземени исечени околу 11 м3 огревни дрва, кои се предадени на Шумската полиција за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
MVR