Во зградата на МРТВ нападнат полицаец – напаѓачот приведен

0
70

Полициски службеник кој извршувал службени дејствија во управните служби во зградата на МРТВ бил нападнат завчера, објави МВР.

Полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода З.К.(38) од Скопје по нападот над полицаецот.

Како што соопшти МВР, по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: МВР