More

  Црногорската царина спречи шверц на 18 килограми кокаин, уапсен албански државјанин

  Службениците на црногорската царина и гранична полиција, на преминот Дебел Брег спречија шверц на 18 килограми кокаин, откриени во возило на албански државјанин.

  Дрогата е откриена во возило со француски регистарски таблички, управувано од државјанин на Албанија, кој е лишен од слобода.

  Црногорските царински службеници, во средината на септември, на граничниот премин Божај-Хан Хоти, спречи шверц на околу 500 килограми марихуана, чија крајна дестинација требало да биде Австрија.

  извор: МИА

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img