More

  Доаѓа поларен вртлог кон Балканот и Македонија, вистинска зима до крај на ноември

  Што да се каже освен да се спремаме за вистинска зима! Најновите излези на нумеричките модели и понатаму цртаат дури три големи продори на поларниот вртлог кон Балканот и Македонија до самит крај на овој, и во почетокот на декември месец, ова ќе донесе и изобилие на снег!

  -пишува во својата објава метеопрогнозерот Славчо Попоски.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img