(ВИДЕО) Во Белград се преполови автобус!

0
164

Страшна сцена е снимена кај Машинскиот факултет во Белград.

Автобусот на ГСП буквално се подели на два дела, односно дошло до несреќа во шаркираниот дел.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, за среќа никој не е повреден.

– Се претпоставува дека возачот навреме видел што се случува и брзо реагирал – велат оттаму.

Екипите се на терен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)