Исчезна маж во Велес, внукот пријавил во полиција

0
124

Маж на возраст од 59 години бил пријавен за исчезнат во СВР Велес вчера во 19 часот.

За исчезнувањето пријавил неговиот внук кој рекол дека педесет и девет годишниот вујко Д.П се оддалечил од неговиот дом во којшто живеел сам.

Од СВР Велес ја потврдија информацијата, и како што велат – потрагата е во тек.