Груби: Спијте мирно додека Али Ахмети се грижи за сите нас

0
51

Вицепремиерот и министер за политички системи и односи меѓу заедниците, Артан Груби го поздрави синоќешното разрешување на министрите Фатмир Меџити и Азир Алиу. Според него, двајцата сега веќе претходни функционери биле дел од партијата на Христијан Мицкоски.

-Првиот албански премиер на Владата разреши двајца министри на ВМРО-ДПМНЕ кое со сите сили ги бранеше денеска во Собранието. Лека ноќ, убав сон, спијте мирно додека Али Ахмети се грижи за сите нас, објави Груби на социјалните мрежи.