Таравари за ТВ 24: Судот ќе одлучи кој ќе ја води партијата

0
60

Судот ќе одлучи кој ќе ја води Алијанса на Албанците, денска на централното собрание свикано од Села половина од луѓето не беа делегати. Не сакам да коментирам она што денска се случуваше, партијата ја прават луѓето и идеологијата – изјави за ТВ 24 претседателот на Алијанса, Таравари. Тој во четвртокот во Куманово одржа централно собрание на кое доби мнозинска поддршка за опозициско делување.

 

извор: ТВ 24