Турција ја ограничува трговијата со Израел поради конфликтот

0
53

Турција најави ограничувања во трговијата со Израел, а Туркиш ерлајнс ги прекина летовите кон земјата како последица на војната во Газа. Како што известува Доријан Џонс од Истанбул, потезите доаѓаат во време кога турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги ревидира напорите за приближување

 

 

VOA