(ФОТО+ВИДЕО) Преубава снежна бајка на Скијачките центри Попова Шапка и Маврово – на Попова Шапка има дури 15 сантиметри снег

0
62

Вчерашниот влажен и студен воздушен бран кој ја зафати територијата на Македонија, донесе снежна убавина на Скијачките центри Попова Шапка и Маврово, а на Попова Шапка наврнаа дури 15 cм снег. Погледнете како изгледаа вчера Скијачките центри Попова Шапка  и Маврово

Нов влажен бран кој ќе донбесе нови врнежи од дожд очекуваме веќе од утре, што значи на повидок нема стабилизација на временската состојба кај нас.