Марија Шерифовиќ направи крштевка за своето синче Марио

0
59

Познатата српска пејачка сподели фотографија од церемонијата во црквата „Св. Великомаченик Димитриј“ во Нов Белград.

„Вчера го славевме Василиј Острошки, со тоа и мојот прв Ден на мајката, но и крштевањето на мојот мал синоок мек памук принц. Стана Божјо дете и нека те чуваат Бог и Свети Василиј од секакво зло, а јас од тагата и луѓето“ – напиша Шерифовиќ.

 

femina.mk