Еден од повредени по синоќешното пукање на Пластичарска им подлегнал на повредите

0
72

Еден од повредени по синоќешното пукање на Пластичарска им подлегнал на повредите од огнено оружје и починал синоќа на скопските клиники, дознава ТВ21.

Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

Во 23 часот и 45 минути едно лице е хоспитализирано во ГОБ Наум Охридски и итно префрлено во операциона сала.

Во исто време во Клинички центар пријавено е дека имаат примено две лица со повреди од огноено оружје.

Повредените лица се надвор од животна опасност.

tv21.mk