Загина маж од удар од воз на железничката пруга кај булеварот „Србија”

0
44

На железничката пруга кај булеварот „Србија”, синоќа воз удрил човек на возраст од околу педесет години.

Од ударот, тој починал на местото на несреќата, потврдија утрово за МИА од Итната медицинска помош во Скопје.