Тешко убиство во обид на жена во Пула, фатен напаѓачот

0
52

Полицијата на ПУЛА ја заврши кривичната истрага за 39-годишен маж и утврди сомнение дека сторил кривично дело тешко убиство во обид на жена, соопшти денеска истарската полиција.

Маж е осомничен дека ноќта меѓу 5 и 6 јули во Пула физички нападнал 37-годишна жена со намера да ја убие. Во инцидентот жената била полесно повредена, се наведува во соопштението.

Според полицијата, осомничениот маж на 6 јули вечерта бил приведен во одделението за притвор на Истарската полиција.