More

  Трамп за помалку од 24 часа на својата мрежа привлече над 100.000 корисници

  Доналд Трамп се врати во светот на социјалните мрежи. Како што беше најавено од Trump Media & Technology Group, вчера Трамп ја лансираше својата нова социјална мрежа – Truth Social.

  Truth Social за помалку од 24 часа се проби на првото место на најпопуларните апликации во App Store, а според бројачот во самата апликација, повеќе од 100.000 луѓе веќе се пријавиле за пристап или креирање профили.

  Дали Truth Social ќе му даде на Трамп истиот досег и популарност што ги имаше на Твитер, пред се зависи од содржината што ќе ја објави. Досега на профилот на Трамп е објавена само една објава.

  Фото:

  Spiegel
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img