More

  Трамп за помалку од 24 часа на својата мрежа привлече над 100.000 корисници

  Доналд Трамп се врати во светот на социјалните мрежи. Како што беше најавено од Trump Media & Technology Group, вчера Трамп ја лансираше својата нова социјална мрежа – Truth Social.

  Truth Social за помалку од 24 часа се проби на првото место на најпопуларните апликации во App Store, а според бројачот во самата апликација, повеќе од 100.000 луѓе веќе се пријавиле за пристап или креирање профили.

  Дали Truth Social ќе му даде на Трамп истиот досег и популарност што ги имаше на Твитер, пред се зависи од содржината што ќе ја објави. Досега на профилот на Трамп е објавена само една објава.

  Фото:

  Spiegel
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img