More

  Крај на заложничката драма во Амстердам

  Холандската полиција успешно ја реши заложничката драма во Амстердам, а осомничениот, кој бил вооружен со пиштол, е под надзор, јавува „Би-Би-Си“.

  Полицијата го совладала соборувајќи го додека бегал од продавницата на Apple. Полицијата ја пребараа областа околу зградата во која се наоѓа продавницата на Apple во потрага по можни експлозиви.

  Заложникот на крајот бил ослободен неповреден, а на напаѓачот прво му била укажана лекарска помош по што бил уапсен, соопшти холандската полиција.

  Она што започна како вооружен грабеж прерасна во ситуација со заложници. Најмалку едно лице било држено во заложништво со часови.

  Тој е 27-годишен маж кој живее во Амстердам.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img