More

  Внукот на Ахмет – Фатмир Лимани: Тесна структура на ДУИ направи милиони, Ахмети дека е диктатор кој е 20 години на власт

  Независниот кандидат за градоначалник на Општина Кичево на изминатите избори, воедно и внук на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Фатмир Лимани во „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека членови, односно тесната структура на ДУИ направиле милиони, а во наредниот период ќе презентира и докази.

  „Како може еден шофер да има куќа од милион долари“, рече Лимани.

  Меѓу другото, претходно го обвини и лидерот на ДУИ Али Ахмети дека е диктатор кој е 20 години на власт.

  „Никаде во Европа нема таков пример“, рече Лимани.

  Како што е познато пред извесно време, односно по локалните избори Лимани одлучи да се приклучи на Беса.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img