More

  (ВИДЕО) Се појави видео снимка од драмата во демихисарско каде беа нападнати неколку полоциски службеници

  Вистинска драма се случуваше вчера попладне во демихисарско, каде беа нападнати неколку полоциски службеници од кои еден беше прободен, а двајца беа прегазени.

  Вчера во 11.20 часот во с.Доленци, демирхисарско, полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода И.Ѓ.(41) од Росоман. Околу 08.00 часот на патот Битола-Ресен, со возилото „пежо“, кое го управувал, не застанал на знак за запирање од полициски службеници и притоа со возилото удрил двајца од нив. Набргу откога бил запрен, со остар предмет повредил полициски службеник кој извршувал службени дејствија, соопштија од МВР.

  Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

  Целиот инцидент беше снимен од случајните минувачи, кои беа во паника зошто беше употребено и огнено оружје:

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img