More

  Владата ќе одржи вонредна седница поради рускиот напад на Украина

  Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ ја осуди агресијата која што Русија ја изведе утрово врз Украина.

  -Тоа е акт на агресија, која што е недозволива. Ја почитуваме и поддржуваме територијалната незавиност на Украина. Стоиме со народот на Украина во оваа ситуација. Нудиме помош на Украина толку колку што можеме и така како што можеме да помогнеме во овие тешки моменти, рече Маричиќ.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img