More

  Царинската управа: Запленети автоделови во вредност од 10.317 ЕУР

  Во текот на вчерашниот ден од страна на инспекторите од Одделението за истраги при Царинската управа е извршена контрола на товарно моторно возило со српски регистарски таблички кое превезува стока од Република Србија за Република Северна Македонија, при што во возилото е пронајдена поголема количина на автоделови за кои возачот немал уредна документација.
  -Вредноста на пронајдените автоделови изнесува 10.317 ЕУР.
  -Истите се привремено одземени, а против возачот на возилото ќе биде поднесена кривична пријава заради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело „Криумчарење“ по член 278 од Кривичниот законик.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img