More

  (ВИДЕО) Македонка со ќерката со автомобил се враќаат од Украина: Се надевам ќе не пуштат на граница

  Македонката Мери Амбросова, која во последните неколку години со семејството живее во Украина, објави видео на социјалната мрежа Инстаграм.

  Во видеото, кое е снимено во автомобил, Амбросова раскажува како со ќеркичката патуваат кон граница, со надеж дека ќе ги пуштат да заминат од Украина и да се вратат во Македонија.

  Таа вели оти сопругот за сега ќе остане во Украина и тој подоцна ќе се врати во Македонија.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img