Кличко со видео од погодената зграда со проектил, повредени 35 лица од кои 2 деца

0
310

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко во видео порака на социјалните мрежи остакна дека ноќеска во нападите во Киев повредени се 35 лица, од кои и две деца. Според информациите нема загинати, во стамбената зграда која беше погодена од проектил.

 

извор/фото: агенции