More

  Кличко со видео од погодената зграда со проектил, повредени 35 лица од кои 2 деца

  Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко во видео порака на социјалните мрежи остакна дека ноќеска во нападите во Киев повредени се 35 лица, од кои и две деца. Според информациите нема загинати, во стамбената зграда која беше погодена од проектил.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img