More

  Над 180 казни за сообраќајни прекршоци во Скопје

  Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

  На територија на град Скопје изречени се вкупно 183 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 35 санкции, 44 мерки за недавање првенство на минување на пешаци, 15 санкции за возење без возачка дозвола.

  Изречени се пет мерки за користење мобилен телефон, три санкции за возач почетник, две мерки за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла), 11 за технички неисправни и нерегистрирани возила, девет санкции за прекршоци што ги прават пешаците, 35 за непрописно паркирање.

  извор/фото: агенции

   

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img