More

  Најмалку 198 загинати во руската инвазија врз Украина

  краинскиот министер за здравство Виктор Лиашко изјави дека 198 Украинци се убиени, меѓу кои и три деца, откако Русија ја почна инвазијата врз својот западен сосед во четвртокот.

  Во објава на Фејсбук, Лиашко исто така вели дека 1.115 Украинци се ранети, меѓу кои 33 деца, во тридневните борби.

   

  МИА

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  55 %
  6.2kmh
  75 %
  Sun
  0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  1 °
  Thu
  -3 °
  spot_imgspot_img