Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на Стража

0
306

Поради обилни врнежи од снег рано утрово воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Поради врнежи од снег исто така е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, јави АМСМ.
амсм