More

  Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на Стража

  Поради обилни врнежи од снег рано утрово воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

  Поради врнежи од снег исто така е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека, јави АМСМ.
  амсм
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img