More

  (ВИДЕО) Лазански пред 7 години детално објасни зошто Русија изврши инвазија врз Украина

  Сега покојниот Мирослав Лазански пред 7 години детално објаснува зошто Русија кога тогаш ќе изврши инвазија врз Украина и целиот случај го споредува со т.н. „Кубанска криза“ кога тогашниот Советскиот сојуз ( денешна Русија ) постави нуклеарни ракети на Куба. Мирослав Лазански беше воен аналитичар и амбасадор на Србија во Москва.

  Видео: Емисија „Тешка реч“ телевизија Пинк

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img