More

  Денеска нови цени на нафтените деривати

  Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

  Подолго време цената на горивата во Македонија се зголемува. Изминатава недела цената на нафтата на светските берзи се зголеми, во некои моменти и за над 100 проценти, а по украинско-руската војна.

  Како ова ќе влијае на цената на горивата во Македонија ќе соопшти РКЕ денеска.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img