Денеска нови цени на нафтените деривати

0
451

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Подолго време цената на горивата во Македонија се зголемува. Изминатава недела цената на нафтата на светските берзи се зголеми, во некои моменти и за над 100 проценти, а по украинско-руската војна.

Како ова ќе влијае на цената на горивата во Македонија ќе соопшти РКЕ денеска.

 

извор/фото: агенции