More

  Украинска делегација пристигнала на границата меѓу Украина и Белорусија за да учествува во преговорите со Русија

  Украинското Министерство за одбрана преку социјалните мрежи информира дека украинска делегација пристигнала на границата меѓу Украина и Белорусија за да учествува во преговорите со Русија.

  Како член од украинската делегација е лично министерот за одбрана Олексеј Резников.

  Клучните прашања, како што објавуваат, за кои ќе се водат преговорите се запирање на огнот и напуштање на територијата на Украина од страна на руските воени сили.

  -Преговорите ќе започнат штом делегациите ќе пристигнат на местото на средбата, рече Глаз, пренесува РИА Новости.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img