More

  (ФОТО) Српската пејачка брутално претепана,вели: Двајца крупни мажи ме нападнаа маскирани, еден од нив испрска солзавец, другиот ме собори на земја и ме тепаа

  Пејачката Марина Радосављевиќ била претепана синоќа во Врњачка Бања. Нападот се случил околу 19:30 часот пред локалот каде Марина требало да настапи.

  -Вечерва ми се случи една многу страшна работа околу 19:30, страшна пред се за секоја припадничка на понежниот пол, а потоа и за жена која се занимава со јавниот живот, музиката. Јас сум во неверување, но сум толку добра и ментално стабилна што обидот за заплашување, тепање и евентуално убиство можам да го сведам на кукавичлук и лошиот систем на функционирање на денешницата и се што е далеку од срцето и од Бога. Дали сме во Тексас или Врњачка Бања, Србија?! Се чувствувам исклучиво разочарана и незаштитена, напиша пејачката.

  Таа објасни дека синоќа, откако дошла на местото каде треба да има настап, излегла од автомобилот, а двајца мажи ја нападнале.

  -Двајца крупни мажи, без никаков вербален разговор, ме нападнаа маскирани. Еден од нив невешто испрска солзавец, другиот ме собори на земја и двајцата ме тепаа, без никаква причина. Значи, кој и да е и што и да сакал да постигне со ова, треба многу да се срами, по која било основа и со било какви мотиви, истакна Марина.

  Таа очекува надлежните органи да го решат случајот.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img