More

  Поскапуваат горивата, бензинот достигна рекордни 86 денари за литар

  Цените на горивата од ноќеска повторно се зголемуваат, и сите ќе порасната за 1,5 денар, потврди Марко Бислимовски претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и води во разговор за ТВ24.

  По поскапувањето цените на горивата ќе се зголемат до 86 денари за Еуросупер БС – 98, што е највисока цена досега.

  Новите цени на горивата од ноќеска ќе изнесуваат:
  – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 84 (денари/литар)
  – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 86 (денари/литар)
  – Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 75,50 (денари/литар)

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0.5kmh
  75 %
  Thu
  11 °
  Fri
  8 °
  Sat
  8 °
  Sun
  6 °
  Mon
  1 °
  spot_imgspot_img