More

  (ВИДЕО) TOS-1 Buratino- Путин стави во употреба термобарични ракети

  Владимир Путин во Украина распореди повеќекратен систем за ракети кој „го исцицува воздухот од жртвите“ во Украина додека неговата војна се интензивира.

  TOS-1 Buratino истрелува „термобарични“ ракети гориво-воздух кои, кога ќе експлодираат, го трошат целиот кислород во зоната на експлозијата, убивајќи ги сите во областа.

  Се чини дека жртвите немаат видливи надворешни повреди, но претрпеле огромни внатрешни оштетувања.

  Оружјето се заснова на главниот борбен тенк Т-72 од советската ера, со отстранета главна купола и заменета со систем за ракетни фрлачи со 30, 8,5-инчни ракети.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img