Навивачите на Црвена ѕвезда со срамна кореографија со гробови на загинати украинци

0
546

Срамната кореографија на навивачите на Црвена звезда, познатите „Делии“ го фрли во сенка резултатот на вечното дерби со Партизан.

Црвена звезда со 2-0 го победи Партизан, но во светот одекна големата тифо кореографија која ја направија Делиите.

Тие се поддржувачи на Русија и Владимир Путин, па на цела трибина направија кореографија од гробови на загинати Украинци.

Останува да се види дали ќе има реакција на српските власти, кои се трудат да останат неутрални во војната меѓу Русија и Украина.

 

извор/фото: агенции