More

  Навивачите на Црвена ѕвезда со срамна кореографија со гробови на загинати украинци

  Срамната кореографија на навивачите на Црвена звезда, познатите „Делии“ го фрли во сенка резултатот на вечното дерби со Партизан.

  Црвена звезда со 2-0 го победи Партизан, но во светот одекна големата тифо кореографија која ја направија Делиите.

  Тие се поддржувачи на Русија и Владимир Путин, па на цела трибина направија кореографија од гробови на загинати Украинци.

  Останува да се види дали ќе има реакција на српските власти, кои се трудат да останат неутрални во војната меѓу Русија и Украина.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img