More

  Русија забрани летови на авиокомпании од 36 земји

  Русија објави дека ги забранува летовите од авиокомпании од 36 земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Германија, Шпанија, Италија и Канада.

  Ова следува по одлуката на ЕУ да им забрани на „авионите во руска сопственост, регистрирани таму или контролирани од Русија“ користење на нејзиниот воздушен простор.

  Велика Британија, исто така, забрани авиони на „Аерофлот“ да слетуваат во Британија, што ја натера Русија да објави реципрочна забрана за британските авиокомпании.

  360степени
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img