More

  ВИДЕО ) Одржани преговорите во Белорусија

  Денеска Русија и Украина ги почнаа преговорите во областа Гомел во Белорусија надевајќи се дека ќе стават крај на кризата.

  Добредојде на двете делегации им посака Владимир Макеј, шеф на аднинистрацијата на белорускиот претседател, Александар Лукашенко.

  Макеј им порача на делегациите дека може да се чувствуваат тотално безбедност и дека тоа е нивна света должност.

  https://twitter.com/i/status/1498256288664498182

  За тоа што се говори најмногу по социјалните мрежи е стајлингот на дипломатите.

  Додека руската делегација беше во одела, пантолони и вратоврски, Украинците кај Гомел пристигнаа во поопуштено издание.

  Лидерот на партијата „Слуга на народот“, Давид Арахами, дел од украинската делегација, се појави во маичка со кратки ракави и спортско капче. До него седеше министерот за одрбана, Олексеј Режњиков во зелен џепмер, додека советникот на претседателот Зеленски се решил за црн стајлинг.

  Само двајца членови на украинскиот тим за преговори седнаа на преговарачка маса во одела.

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img