More

  Откажани секакви руски соработки во Грција

  По наредба на министерката за култура на Грција, Лена Мендони се суспендираат било какви културни настани во Грција и соработки со руски организации, а веќе се откажани и два настана планирани оваа седмица, јави дописничката на МИА од Атина.

  Од Министерството за култура на Грција соопштија дека се откажани Гала опера закажана за 3 март и балетската претстава „Лебедово езеро“ во рамките на „The Bolshoi Ballet Live from Moscow“, што требаше на 6 март да се пренесува во живо од Москва во атинската концертна сала.

   

  МИА

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img