More

  МНР со апел: Македонците да не патуваат во Русија, оние кои се таму да се вратат додека има линии

  МНР испрати соопштение до нашите граѓани во Русија да се вратат дома, заради одлуката на ЕУ и другите европски земји, вклучувајќи ја и Македонија, за затвoрање на европскиот воздушен простор за руските авиопревозници.

  „Апелираме нашите граѓани кои престојуваат на територијата на Руската Федерација да ги искористат сè уште расположливите комерцијални летови, копнени и морски линии за напуштање на таа земја. Ваквото предупредување следува поради можноста да дојде до целосен прекин на авиолиниите од и кон Русија“, се вели во соопштението на МНР.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img