More

  Исчезнаа од радар романски борбен авион и хеликоптер

  МиГ-21 и хеликоптер испратени во потрага по борбен авион исчезнале од екраните на радарите, јавуваат романските медиуми.

  Најпрво од екраните на радарот исчезна МиГ-21, а потоа и хеликоптерот „пума“ кој беше испратен во спасувачка мисија. Романските вооружени сили наведуваат дека пилотот на хеликоптер пријавил дека времето е лошо, по што му било наредено да се врати во базата.

  Во хеликоптерот имало вкупно пет лица.

   

  Последната позната локација на хеликоптерот била на околу 11 километри од аеродромот, додека авионот исчезнал од радарите северно од Констанца.

   

  извор/фото: rts.rs

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img