More

  Костовски кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Тргнете еден ваш пратеник за Зендели да остане во Комисијата

  Правило е секогаш парламентарното мнозинство да има претседател и мнозинство во Комисијата за изборите и именувањата, порача пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски на денешната седница на Собранието.

  „Фадил Зендели сам одлучи да го напушти парламентарното мнозинство. Доколку сте толку демократи, одважете се, тргнете еден ваш пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Комисијата и поддржете го Зендели да остане во таа комисија“ истакна Костовски обраќајќи се кон пратениците од ВМРО-ДПМНЕ.

  Костовски порача дека со пресудите за предметот „Титаник“ е доказ дека денес има правда и законите важат за сите подеднакво.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img