More

  Облачно со врнежи од дожд и снег

  Променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, на планините и на повисоките места со врнежи само од снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде.

  УХМР
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img