Облачно со врнежи од дожд и снег

0
365

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, на планините и на повисоките места со врнежи само од снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде.

УХМР