More

  (ВИДЕО) ДЗС ги засили тимовите влучени во потрагата по Петар Џубоски, се пребаруваше и јамата на напуштениот рудник „Партизанка“

  Дирекцијата за заштита и спасување ги засили тимовите влучени во потрагата по детето Петар Џубоски со стручни лица и од Македонски Брод и од Тетово, освен со колеги од Битола, Прилеп и Скопје.
  Ангажирани се нашите сили и обезбедени се АТВ – мотори и специјални возила. Денеска припадник од Тимот за спасување од од високи објекти од ПОЗС – Прилеп во јамата на напуштениот рудник „Партизанка“ се спушти во длабочина до 70 метри, а во кое никој не влегол веќе 40 години.
  Тимовите на ДЗС утре ќе почнат со потрага од 8 часот.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  80 %
  1.5kmh
  0 %
  Thu
  11 °
  Fri
  8 °
  Sat
  9 °
  Sun
  6 °
  Mon
  -0 °
  spot_imgspot_img